فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن | dl | 6257350

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. اطلاعات بیشتر در مورد فایل فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن در ادامه مطلب با کلیک روی دکمه دانلود مشاهده کنید. همچنین لیست تعدادی دیگر از محصولات فروشگاه در انتهای پست قرار داده شده و قابل مشاهده هستند. اگر از کیفیت فایل تخصصی فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن راضی بودید که مطمئنن همین طور است خوشحالیم و اگر مشکلی در فایل بود از طریق دکمه ارباط با ما و تلگرام مشکلتان را بگویید تا راهنمایی شوید.

ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از ﮐﺸﺘﯽ فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن ﻫﺎي ﺳﺮﯾﻊ اﻟﺴﯿﺮ ﻧﯿﺮوي درﯾﺎﯾﯽ فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن ﺳﺰار از ﺣﻮزه ﺑﻨﺪري ﻣﯽ اﺳﮑﻨﺪرﯾﻪ فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن ﺧﺎرج ﺷﺪه و ﮔﻮﯾﻨﺪ فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن ﮐﻪ راه روم را در ﭘﯿﺶ فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﮐﺸﺘﯽ فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن ﻣﺰﺑﻮر ﺣﺎﻣﻞ دﺳﺘﻮري اﺳﺖ از ﻃﺮف

فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن

فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..pptx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 7 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..pptx) :


تاثیر هاتورن
hawthorne effect
عنوان
تاثیر هاتورن
نوع
نظریه
مراحل استفاده
تجزیه و تحلیل / بازنگری
موضوع
تغییرات و سازمان / ارتباطات و مهارت ها / رهبری و مدیریت
سطح
فردی / گروهی
پیچیدگی
متوسط
نظریه روابط انسانی از جمله رهیافت‌های منابع انسانی به مدیریت است. در طول سال‌های اواخر دهه 1920 تا آغاز دهه 1930 میلادی مجموعه مطالعاتی در کارخانه شرکت وسترن الکتریک در شهر هاتورن صورت پذیرفت, این بررسی‌ها که به مطالعات هاتورن مشهور شد, سرانجام به جنبش روابط انسانی در مدیریت منجر گردید. مطالعات هاتورن در ابتدا با دیدگاهی نظیر دیدگاه مدیریت علمی آغاز شد؛ بدین معنی که تلاش می‌شد با بهبود روش‌ها و ابزارهای انجام کار, کارآیی بیشتری در کار بدست آید. در این مطالعات اثر روشنایی بر کارآیی بررسی می‌شد؛ زیرا شرکت جنرال الکتریک درصدد بود فروش لامپ روشنایی خود را افزایش دهد؛ بنابر این به همراه سایر شرکت‌های تولید کننده وسایل الکتریکی, مطالعاتی را بر روی رابطه میان روشنایی و بهره‌وری هدایت کردند. این مطالعات به سه مرحله کلی قابل تقسیم هستند :
1) آزمایشات روشنایی؛ 2) آزمایشات اتاق نصب و اتصال تقویت کننده‌های الکتریکی؛ 3) آزمایش اطاق سیم‌پیچی کلیدهای تبدیل کننده تلفن. هر یک از این مراحل از مرحله پیشین ناشی می‌شد و بر آموخته‌های پژوهشگران می‌افزود .
1-آزمایشات روشنایی (1924-1927) نخستین مرحله مطالعات هاتورن که بین سال‌های 1924 تا 1927 میلادی تحت نظر چند مهندس صورت پذیرفت, مطالعات روشنایی نام گرفت. در یکی از این مطالعات دو گروه آزمایش و کنترل در نظر گرفته شد و در فواصل زمانی متوالی میزان نور مورد استفاده گروه آزمایش کاهش داده می‌شد؛ در حالی که میزان نور مورد استفاده گروه کنترل (که در محل جداگانه‌ای کار می‌کردند) ثابت می‌ماند. نتیجه جالب توجه این بود که عملکرد هر دو گروه به طور پیوسته افزایش می‌یافت؛ تا اینکه میزان نور مورد استفاده گروه آزمایش آنقدر کم شد که کارگران از اینکه بسختی می‌توانند ببینند, شکایت کردند. در واقع, در این منطقه بود که عملکرد گروه آزمایش رو به کاهش گذاشت. به این ترتیب, مطالعات مذکور در یافتن همبستگی میان (روشنایی و تولید), با شکست مواجه شد؛ ولی پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که برخی (عوامل نامرئی روان شناختی), به گونه‌ای در آزمایش آنان مداخله کرده است. بنابر این برنامه مطالعاتی مذکور متوقف شد. البته از این مطالعات دو نتیجه به دست آمد:
•روشنایی فقط یکی از عوامل متعدد مؤثر بر راندمان و کارآیی بود؛ •هیچ گونه رابطه علت و معلولی, میان روشنایی و بهره‌وری گارگران وجود نداشت. برخی از پژوهشگران بر مبنای مستندات حاصل از مطالعه روشنایی, چنین می‌پنداشتند که یک علت احتمال افزایش عملکرد دو گروه این است که گروه‌های مذکور در نتیجه ارتباط با همدیگر, با هم به رقابت پرداخته‌اند.
2-آزمایشات اتاق نصب و اتصال تقویت‌کننده‌های الکتریکی (1927-1932) در سال 1927 میلادی, گروهی تحت هدایت التون مایو استاد دانشگاه هاروارد, مطالعات دیگری را برای تعیین (تأثیر خستگی کارگران بر راندمان کار آنها) آغاز کردند. این گروه با حداکثر توان, دقت کرد تا آزمون علمی به گونه‌ای طراحی شود تا از (آثار روانشناختی) (که تصور می شد نتایج مطالعات روشنایی را متأثر ساخته اند) مصون باشند. در این مرحله, پنج خانم کارگر که اجزای دستگاه‌های تقویت کننده الکتریکی را نصب می‌کردند, از میان کارگران انتخاب شدند. پژوهشگران می‌خواستند شرایط کار آنها را تغییر دهند و نتایج کارشان را ارزیابی کنند. پیش از شروع آزمایش, برای کاهش مقاومت بالقوه کارگران, ترتیب معمول سرپرستی برهم زده شد؛ به گونه‌ای که این گروه سرپرست رسمی نداشت و تحت هدایت کلی پژوهشگران کار می‌کرد. ضمن آنکه برای کارگران این گروه, مزایای ویژه‌ای در نظر گرفته شد؛ برای مثال آنان می‌توانستند محل کار خود را بدون اجازه ترک کنند. بعلاوه, پژوهشگران و مسئولان شرکت توجه فوق‌العاده ای به آنان داشتند و بارها از آنان نظرخواهی می‌کردند. هدف اصلی این مطالعه, یافتن بهترین ترکیب میان فواصل کاری و دفعات استراحت بود, ولی گاهی به طور همزمان, تعدادی از عوامل دیگر نیز تغییر داده می‌شدند؛ مانند میزان پرداخت, طول روز کاری, تدارک ناهار مجانی. به طور منظم, با هر تغییری که در شرایط کار کارکنان ایجاد می‌شد, میزان تولید آنان ارزیابی می‌گردید. در این مرحله نیز همانند مطالعات روشنایی, صرفنظر از چگونگی تغییر در شرایط کار, بهره‌وری کارکنان در طول دوره آزمایش, افزایش یافت. به این ترتیب, این بار نیز پژوهشگران نتوانستند رابطه مستقیمی میان (تغییر در شرایط محیط فیزیکی) و (راندمان کار کارکنان) بیایند. مایو و همکارانش به این نتیجه رسیدند که (محیط اجتماعی) جدید کار در اتاق نصب و اتصال دستگاه تقویت کننده الکتریکی, عامل افزایش بهره‌وری کارگران است. عوامل مهمی که در این آزمایش مد نظر قرار گرفتند, عبارتند از:
•جو گروه- کارگران از روابط اجتماعی در گروه لذت می‌بردند و می‌خواستند که گروه کار خوبی انجام دهد؛
•سرپرستی مشارکتی- کارگران احساس عزت نفس می‌کردند. اکنون اطلاعات زیادی به آنان داده می‌شد؛ در حالی که این حالت برای آنان و سایر کارکنان شاغل در جاهای دیگر کارگاه وجود نداشت؛
•شکل‌گیری گروه- خانم‌های کارگر, یک گروه منسجم را تشکیل داده بودند که بر وفاداری و همکاری آنان تأکید می‌گردد؛
•روحیه- میان اعضای گروه نوعی حس یگانگی به وجود آمده بود؛ به طوری که می‌توان گفت, عوامل پیشین نیز تحت تأثیر این حس یگانگی در گروه قرار داشتند.
3-آزمایش اطاق سیم‌پیچی کلیدهای تبدیل‌کننده تلفن (1931-1932) مرحله نهایی مطالعات هاتورن مجموعه مطالعاتی بود که در اطاق سیم‌پیچی کلیدهای تبدیل‌کننده تلفن انجام گرفت. این آزمایش با این بینش شکل گرفت که افراد یک بخش یا واحد سازمانی, منفک از یکدیگر نیستند؛ بلکه بخشی از یک گروه را تشکیل می‌دهند که روابط تعریف شده‌ای با یکدیگر, سرپرستان, و کارشان دارند. در این مرحله از مطالعات گروهی از کارگران مرد تحت آزمایش قرار گرفتند که از میان آنها نه نفر سیم‌پیچی می‌کردند, سه نفر به لحیم‌کاری می‌پرداختند و دو نفر نقش بازرس داشتند. نخستین یافته‌ها حاکی از آن بود که این افراد یک گروه اجتماعی پیچیده را تشکیل داده‌اند .


👇محصولات مشابه با فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن👇

فایل رایگان پاورپوینت تاریخ ادبیات 2 | WORD فایل رایگان پاورپوینت تبلیغات پر سر و صدا | WORD فایل رایگان پاورپوینت تجزیه و تحلیل ارزش سربار | WORD فایل رایگان پاورپوینت تجزیه و تحلیل ریسک و مدیریت آن | WORD فایل رایگان پاورپوینت تجزیه و تحلیل مسیر بحرانی و نمودارهای PERT | WORD فایل رایگان پاورپوینت تحلیل DESTEP | WORD فایل رایگان پاورپوینت تحلیل موانع و تسهیلات | WORD فایل رایگان پاورپوینت تخلفات اداری | WORD فایل رایگان پاورپوینت تشکیل، آشوب، تثبیت، اجرا | WORD

👇محصولات تصادفی👇

فایل رایگان تاثير علف کش متري بيوزين بر منحني کاتسکي و پارامترهاي فلورسنس کلروفيل در بيوتيپ هاي مقاوم و حساس علف هرز درنه (Echinochloa colona) در شرايط گلخانه | WORD فایل رایگان سطح بندي ريسک منابع آب آشاميدني روستاهاي تيپ کوهستاني با استفاده از تکنيک تاپسيس و فرآيند تحليل سلسله مراتبي (مطالعه موردي: دهستان بررود شهرستان کاشمر) | WORD فایل رایگان طبقه بندي مشاغل در صنايع ايران | WORD فایل رایگان مقايسه کيفيت خواب، شيوه هاي حل مسيله وسرسختي روان شناختي در دانشجويان | WORD فایل رایگان جزم گرايي و شکاکيت:معضل نظامهاي تربيتي - آموزشي در جوامع اسلامي | WORD فایل رایگان الگوي آميخته ارتباطات و پيشبرد براي صنعت گردشگري ايران با نگرش به فرآيند تصميم گيري گردشگران بين المللي در خريد سفر | WORD فایل رایگان پاورپوینت ده اشتباه نابخشودنی در بازاریابی | WORD فایل رایگان تغيير اقليم در ايران با رويکرد سينوپتيک | WORD فایل رایگان بررسي رابطه بين دوستيهاي دوجانبه، پذيرش همسالان، خودپنداره وسازگاري اجتماعي با پيشرفت تحصيلي دان شآموزان دختر سال سوم راهنمايي شهر اصفهان | WORD فایل رایگان گونه شناسي مفهومي عدالت در نظريه هاي برنامه ريزي شهري در چهارچوب رويکردي ميان رشته اي | WORD فایل رایگان روز جهاني مبارزه با تبعيض نژادي تفاوت آري، تبعيض نه !! | WORD فایل رایگان دوره بحراني کنترل علف هاي هرز در ذرت (Zea mays) | WORD فایل رایگان چارچوبي براي ارزيابي و تحليل وضعيت ويژگيهاي فرهنگ کار | WORD فایل رایگان بررسي تاثير ديپلماسي عمومي ايران در رابطه با ترکيه؛ قبل و بعد از کودتاي نافرجام | WORD فایل رایگان مديريت مبتني بر شايستگي و نقش آن در مديريت منابع انساني | WORD

👇کلمات کلیدی👇

فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن فایل رایگان تاثیر هاتورندانلود فایل رایگان پاورپوینت تاثیر هاتورن فایلرایگانپاورپوینتتاثیرهاتورن