فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز | dl | 6257367

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. اطلاعات بیشتر در مورد فایل فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز در ادامه مطلب با کلیک روی دکمه دانلود مشاهده کنید. همچنین لیست تعدادی دیگر از محصولات فروشگاه در انتهای پست قرار داده شده و قابل مشاهده هستند. اگر از کیفیت فایل تخصصی فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز راضی بودید که مطمئنن همین طور است خوشحالیم و اگر مشکلی در فایل بود از طریق دکمه ارباط با ما و تلگرام مشکلتان را بگویید تا راهنمایی شوید.

ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از ﮐﺸﺘﯽ فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز ﻫﺎي ﺳﺮﯾﻊ اﻟﺴﯿﺮ ﻧﯿﺮوي درﯾﺎﯾﯽ فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز ﺳﺰار از ﺣﻮزه ﺑﻨﺪري ﻣﯽ اﺳﮑﻨﺪرﯾﻪ فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز ﺧﺎرج ﺷﺪه و ﮔﻮﯾﻨﺪ فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز ﮐﻪ راه روم را در ﭘﯿﺶ فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﮐﺸﺘﯽ فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز ﻣﺰﺑﻮر ﺣﺎﻣﻞ دﺳﺘﻮري اﺳﺖ از ﻃﺮف

فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز

فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..pptx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 5 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..pptx) :


تمرکز و عدم تمرکز
Centralization and Decentralization
عنوان
تمرکز و عدم تمرکز
نوع
ابزار
مراحل استفاده
اجرا
موضوع
تغییرات و سازمان / تصمیم گیری و حل مساله / رهبری و مدیریت
سطح
سازمانی / فراسازمانی
پیچیدگی
متوسط
امروزه در علوم سیاسی و اداری مفاهیم تمرکز و عدم تمرکز در موارد گوناگون به صورت مبهم و پیچیده به کار می‌رود. ریشه این ابهام در نظریات و عقاید سیاسی و اجتماعی حاکم بر جامعه است , به طوری که در هر نوع نظام سیاسی و اجتماعی حدودی از افراط و تفریط در تمرکز قدرت و تصمیم گیری به چشم می‌خورد . تمرکز و عدم تمرکز به هر شکل و صورتی که باشد مظهر ساختار قدرت در تصمیم گیری است . نکته‌ای که می‌باید مورد توجه قرار گیرد این است که مفهوم تمرکز و یا عدم تمرکز در عمل به صورتی مطلق تجلی و ظهور نمی‌یابد بلکه تصور آن امری است که نسبی با درجات متفاوتی از تمرکز .این موضوع را باید دانست سبک و روشی که دولت‌ها برای اداره امور عمومی اتخاذ نموده‌اند یکسان نیست بلکه سبک اداره هر کشور عمدتاً تابع اوضاع سیاسی , اقتصادی , جغرافیایی , مقتضیات زمان و مکان , عقاید و آرا فائق بر جامعه و یا به طور کلی تابع رشد سیاسی و اجتماعی و فرهنگی افراد آن جامعه است . در تمرکز سازمانی روابط میان ساختارهای مختلف حکومتی مطرح نیست بلکه تمرکز سازمانی امری مربوط به نحوه مدیریت مقام مسئول یک دستگاه می باشد لذا نظارت بر روابط مقامات مرکزی یک دستگاه توسط رییس و یا احیاناً معاونان او اتخاذ می‌گردد. حال آنکه عدم تمرکز سازمانی وقتی است که مدیران , رؤسا و هر عضو سازمان بتواند در حدود وظایف و مسئولیت‌ها نسبت به امور محوله اتخاذ تصمیم نماید و از اختیارات کافی و متناسب با مسئولین برخوردار باشد. بنابراین مبنای عدم تمرکز سازمانی تفویض اختیار یا واگذاری اختیارات بیشتر و متناسب با مسئولیت‌ها به مدیران و مسئولین سطوح مختلف سلسله مراتب سازمانی از سوی مقام مسئول دستگاه ( وزیر یا رییس ) است. بطور خلاصه تعریف تمرکز و عدم تمرکز را میتوان به صورت زیر آورد :
تمرکز : روند انتقال و اختصاص اختیار تصمیم گیری به سطوح بالاتر سلسله مراتب سازمانی را تمرکز گویند.تمرکز , به میزانی که افراد, واحدها و یا سطوح سازمانی برای انتخاب راه کارهای تصمیم گیری خود دارای اختیار رسمی بوده و از حداقل اعمال رأی و نظر خود برخوردارند, تشریح شده است .
عدم تمرکز : روند انتقال و اختصاص اختیار تصمیم گیری به سطوح پایینتر سلسله مراتب سازمانی را عدم تمرکز گویند. سیاست و روشی است که در آن صلاحیت اتخاذ تصمیمات لازم الاجرا درباره امور به مقاماتی که نسبتاً مستقل از قوه مرکزی هستند به موجب قانون تفویض گردیده است .
ابزارهای مرتبط
تجزیه و تحلیل استراتژی Strategy Analysis
پیاده‌سازی استراتژی Strategy Execution
مزایا
مزایای تمرکز : تاکید بر کنترل از بالا به پایین, استراتژی, رهبری تصمیم گیری قوی و کاریزماتیک تغییر سازمانی بر اساس چشم اندازهای رهبر پاسخ سریع به مسائل عمده و تغییرات محاسن عدم تمرکز نیز عبارتند از : تصمیم گیری دموکراتیک و مشارکتی امکان استفاده از سیستمهای کنترلی راکه می توانند ایجاد انگیزه کند به وجود می آورد. امکان مقایسه عملکرد واحدهای مختلف سازمان را به وجود می آورد. قابلیت تطبیق با محیط و پاسخگویی به نیازهای اجتماعی را افزایش می دهد.
کاربردها
در تصمیم گیری های استراتژیک میتواند کمک نماید.
معایب
معایب تمرکز : چون تصمیم گیری ها غالبأ توسط کسانی انجام می گیرد که عملاً از محیط آموزشی بدورند و با نیازها و شرایط و امکانات موجود در محیط آموزشی آشنایی ندارند بیشتر تصمیم هایشان با نیازها شرایط و امکانات موجود محلی و منطقه ای مطابقت نمی کند. در صورت وجود هر گونه نقص یا نقائصی در برنامه آموزشی یا محتوایی و یا ماهیت مواد آموزشی ضرر و زیان حاصله متوجه تمام افراد می شود. معایب عدم تمرکز 1.اعمال هماهنگ مشی ها را مشکل می سازد. 2. ایجاد کردن هماهنگی در سازمان غیر متمرکز بسیار پیچیده و دشوار می شود. 3. ممکن است تسلط و کنترل مدیران رده بالا را بکاهد. 4. ممکن است عدم تمرکز به دلیل اعمال شدن کنترلهای خاص دچار محدودیت شود. 5. ممکن است در اثر اجرای برخی طرحها و برنامه ها کم اثر شود. 6. ممکن است در اثر نداشتن مدیران قابل در سطوح پایین بی خاصیت گردد.


👇محصولات مشابه با فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز👇

فایل رایگان پاورپوینت تنگ ماهی | WORD فایل رایگان پاورپوینت توانمندسازی کارمندان | WORD فایل رایگان پاورپوینت توسعه حرفه‌‌‌‌‌‌‌ای | WORD فایل رایگان پاورپوینت توسعه رهبری | WORD فایل رایگان پاورپوینت توسعه محصولات جدید و تحلیل رفتار مصرف کننده | WORD فایل رایگان پاورپوینت تولید به هنگام | WORD فایل رایگان پاورپوینت تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص ملی | WORD فایل رایگان پاورپوینت تکنیک DOIT | WORD فایل رایگان پاورپوینت تکنیک ارتباط اجباری | WORD

👇محصولات تصادفی👇

فایل رایگان ارايه ي الگوي پيشنهادي استانداردسازي در چرخه ي حيات نرم افزار | WORD فایل رایگان بررسي نقش نماي ساختمانها در معرفي و شکل گيري هويت شهري (نمونه موردي شهر اهواز) | WORD فایل رایگان تاثير هوش سازماني بر قابليت هاي عاطفي و يادگيري سازماني | WORD فایل رایگان کاربرد مدل پروبيت چندگانه در تحليل عوامل موثر بر نوع اشتغال دانش آموختگان علمي کاربردي کشاورزي | WORD فایل رایگان شيوه هاي مديريت ژاپني و تاثير آن بر استراتژي بازرگاني | WORD فایل رایگان عوامل فردي موثر بر تشخيص فرصت هاي کارآفرينانه | WORD فایل رایگان نقش و جايگاه سياست در عدالت کيفري حاکم بر جرايم تروريستي | WORD فایل رایگان پردازش سيگنال و پياده سازي حسگر موج نگار الکترونيکي بويه هاي هواشناسي- اقيانوس شناسي | WORD فایل رایگان رديابي آنتي بيوتيک فنازين- 1- کربوکسيليک اسيد در سودوموناس هاي فلورسنت جداسازي شده از ريزوسفر گندم و تاثيرآن در کنترل بيولوژيکي بيماري پاخوره گندم | WORD فایل رایگان مباني و چالش هاي نظري بکارگيري الگوهاي مديريت گرا در دانشگاه | WORD فایل رایگان بهره وري نيروي انساني: بررسي رضايت شغلي، تعهد سازماني و امنيت کاري | WORD فایل رایگان تاثير پليمر سوپرجاذب آکوازورب بر رشد، استقرار و برخي ويژگ يهاي فيزيولوژيکي نهال آکاسيا Acacia victoriae تحت تنش خشکي | WORD فایل رایگان پهنه بندي احتمال رخداد بيشينه بارش روزانه در استان همدان | WORD فایل رایگان پهنه بندي کيفيت آب زيرزميني از لحاظ شرب با استفاده از روش هايزمين آمار مطالعه موردي: مناطق خشک مهران و دهلران | WORD فایل رایگان فرصتها و چالشهاي ايران و ديگر کشورهاي اسلامي در مواجهه و پيوستن به ديوان کيفري بين الملل (2) | WORD

👇کلمات کلیدی👇

فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز فایل رایگان تمرکز و عدم تمرکزدانلود فایل رایگان پاورپوینت تمرکز و عدم تمرکز فایلرایگانپاورپوینتتمرکزوعدمتمرکز