فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی | dl | 6075400

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. اطلاعات بیشتر در مورد فایل فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی در ادامه مطلب با کلیک روی دکمه دانلود مشاهده کنید. همچنین لیست تعدادی دیگر از محصولات فروشگاه در انتهای پست قرار داده شده و قابل مشاهده هستند. اگر از کیفیت فایل تخصصی فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی راضی بودید که مطمئنن همین طور است خوشحالیم و اگر مشکلی در فایل بود از طریق دکمه ارباط با ما و تلگرام مشکلتان را بگویید تا راهنمایی شوید.

ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از ﮐﺸﺘﯽ فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی ﻫﺎي ﺳﺮﯾﻊ اﻟﺴﯿﺮ ﻧﯿﺮوي درﯾﺎﯾﯽ فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی ﺳﺰار از ﺣﻮزه ﺑﻨﺪري ﻣﯽ اﺳﮑﻨﺪرﯾﻪ فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی ﺧﺎرج ﺷﺪه و ﮔﻮﯾﻨﺪ فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی ﮐﻪ راه روم را در ﭘﯿﺶ فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﮐﺸﺘﯽ فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی ﻣﺰﺑﻮر ﺣﺎﻣﻞ دﺳﺘﻮري اﺳﺖ از ﻃﺮف

فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی

فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی

بخشی از متن فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی :

دانلود مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی

تعداد صفحات : 34 و قابل ویرایش

خرما

یکی از محصولات بسیار مهم کشور ایران است که از دوران باستان تاکنون کشت می شود . این محصول یک غذای طبیعی و پرارزش می باشد و خوراک مهمی برای کودکان, شاهان وفقیران در همه ادوار تاریخ بوده است.این طلای شیرین که میوه درخت امید و زندگی نیز نامیده می شود , نقش مهمی در تغذیه مردم دارد.خرما به لحاظ امنیت غذایی , ایجاد اشتغال , درآمدزایی , حفظ محیط زیست و توسعه پایدار کشاورزی در جهان به عنوان یک محصول استراتژیک شناخته می شود .

خرما چه ازنظر تغذیه و سلامت و چه ازنظر اقتصادی دارای اهمیت ویژه ای می با شد . خرما از محصولات مهمی است که می تواند در تأمین نیازهای بازار داخلی و نیز صادرات غیر نفتی کشور نقش مهمی ایفا کند و می توان با ایجاد وگسترش صنایع فرآوری و تبدیلی مرتبط با آن , ارزش افزوده بیشتر , صادرات محصولات با ارزش تر و اشتغال مناسب در مناطق خرما خیز را تضمین کند, از این رو تولید , فرآوری و صادرات خرما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تاریخچه خرما در جهان

درخت خرما یا نخل قدیمی ترین گیاهی می باشد که در دنیا وجود داشته است . این درخت پیشینه ای هفت هزار ساله دارد و پیدایش آن را درجهان به دوران دوم زم ین شناسی یعنی دوره تریاس و ژوراسیک نسبت داده اند . میوه این درخت نقش مهمی در ارتزاق واشتغال مردم در گذشته های بسیار دور داشته است.مبدأ اصلی درخت خرما به درستی مشخص نیست . در مورد مبدأ اصلی و موطن خرما اختلاف نظر وجود دارد , بعضی مبدأ اصلی آن را در آسیا و کرانه های خلیج فارس می دانند, گروهی دیگر نیز معتقدند زیستگاه اصلی خرما شمال آفریقا و شبه قاره هند و یا شبه جزیره عربستان می باشد . به نظر می رسد که بین النهرین از قدیمی ترین محلهای شناخته شده ایست که درخت خرما در آنجا کشت می شده است . ادبیات, قوانین و بقایای هنری باقیمانده از تمدن مردم پیشین بین النهرین حاکی است درخت خرما در آن محل کشت می گردیده و از میوه آن استفاده می شده است. نام نخل در بسیاری از کتب مذهبی و دعاهای بودا آمده است . بابلی ها درخت خرما( راکشمارو)وسومریان آن را(دتله) در قرآن مجید در بیش از 20 مورد به نخل وخرما اشاره شده واین بیانگر اهمیت خرما از نظر اسلام وقرآن است.

خرما آشنا ترین خوراکی بشر از قرن ها پیش می باشد . موطن اصلی درخت خرما بر اساس نظریه

ویلسون یکی از کارشناسان برجسته خرما, عراق و ناحیه غربی و جنوبی ایران می باشد. به دلیل مقاومت فوق العاده ای که این گیاه به شوری , کم آبی و سایر شرایط نامساعد جوی دارد,ویلسون آن را (درخت زندگی) نام نهاد.

تاریخچه خرما در ایران

بر اساس شواهد باستانشناسی نزدیک به شش هزار سال است که کشت نخل در ایران در نزدیکی شوش قدیم , در زمان تمدن ایلامی ها رواج داشته و خرما نیز بسیار مشهور بوده است . درزمان ساسانیان نخل خرما در نواحی جنوبی ایران فراوان بوده است. اولین درختان خرمایی که در بلوچستان ذکر شده است (گدروسی) می باشد که در سال 327قبل از میلاد توسط سپاهیان اسکندر به هندوستان برد ه شد که در سالهای قحطی از آن استفاده می کردند و گمان می رود که خرماهایی که در هند وجود دارد از این نوع باشد. ایلامی های باستان بر روی (مهر امضا ) شکل نخل می کشیدند بدین برداشت که این شکل نشانه ای بر قداست نخل و حرمت آن مهر بوده , نوید آشتی خواهی,نشانگر وسمبل دوستی بوده است. اواخر قرن هفتم , در زمان غازان خان تیموری به توسعه کشاورزی پرداخته شد وانواع درختان میوه وسبزی در تمام نقاط کشت می شد به طوری که از اصفهان انواع میوه به هندوستان وآسیای صغیر و ازکرمان خرما به سایر ممالک صادر می گشت.


👇محصولات مشابه با فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی👇

فایل رایگان پاورپوینت خصوصیات بافتی رئولوژیكی و ریزساختاری پنیر تقلیدی حاوی اینولین | WORD فایل رایگان پاورپوینت ارزیابی تغییرات فیزیکی و شیمیایی در نان | WORD فایل رایگان جزوه انواع پی و مطالعات درباره پی ها | WORD فایل رایگان مقاله کامل در مورد بتن ریزی در هوای گرم ایران | WORD فایل رایگان آموزش کسب درآمد به صورت حرفه ای (شروع از صفر، اصول کسب و کار و ..) | WORD فایل رایگان برنامه متلب برای رابطه کاهندگی بور (Boore) برای حداکثر شتاب افقی | WORD فایل رایگان پاورپوینت صنایع غذایی- تكنولوژی تولید فرآورده گوشتی (كالباسهای حرارت دیده) | WORD فایل رایگان پروژه عمران- پوزولان به عنوان ماده ی جایگزین سیمان | WORD فایل رایگان راهنمای طراحی نقشه های تأسیسات برقی آپارتمان های مسكونی | WORD

👇محصولات تصادفی👇

فایل رایگان فایلهای راهنمای جعبه ابزار پردازش سیگنال در نرم افزار متلب MATLAB | WORD فایل رایگان طرح درس روزانه عید مسلمانان هدیه ششم | WORD فایل رایگان پاورپوینت انواع كمپرسورها | WORD فایل رایگان اعتماد اجتماعي و تشکلهاي دانشجويي: تبيين تجربي اعتماد اجتماعي دانشجويان عضو وغيرعضو تشکل هاي دانشجويي دانشگاه مازندران | WORD فایل رایگان پاورپوینت بهداشت محیط بیمارستانها | WORD فایل رایگان تشخيص آفلاتوکسين پسته با استفاده از تکنيک طيف سنجي رامان و شبکه عصبي | WORD فایل رایگان پروژه رشته کامپیوتر - امنیت پایگاه داده | WORD فایل رایگان مطالعه چگونگي تعامل هويت ملي و قومي دانشجويان مطالعه موردي دانشجويان اذري، عرب و بلوچ | WORD فایل رایگان درمان پذيرش و تعهد و اختلال شخصيت مرزي: مطالعه تک آزمودني | WORD فایل رایگان گزارش کارآموزی - کتابخانه‎ | WORD فایل رایگان پاورپوینت نحوه عملکرد سرویس ADSL | WORD فایل رایگان پاورپوینت والت دیزنی | WORD فایل رایگان میکروسکوپ انتشار فوتون با دریچه روبشی (PEMSA) | WORD فایل رایگان تاثير سطوح مختلف آب آبياري بر خواص کمي و کيفي سيب زميني در شهرکرد و تعيين عمقآب مصرفي بهينه آن | WORD فایل رایگان پاورپوینت کسب و کار الکترونیک | WORD

👇کلمات کلیدی👇

فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندیدانلود فایل رایگان مقاله کامل تولید خرما از کاشت تا بسته بندی فایلرایگانمقالهکاملتولیدخرماازکاشتتابستهبندی