فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان | dl | 6254384

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. اطلاعات بیشتر در مورد فایل فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان در ادامه مطلب با کلیک روی دکمه دانلود مشاهده کنید. همچنین لیست تعدادی دیگر از محصولات فروشگاه در انتهای پست قرار داده شده و قابل مشاهده هستند. اگر از کیفیت فایل تخصصی فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان راضی بودید که مطمئنن همین طور است خوشحالیم و اگر مشکلی در فایل بود از طریق دکمه ارباط با ما و تلگرام مشکلتان را بگویید تا راهنمایی شوید.

ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از ﮐﺸﺘﯽ فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان ﻫﺎي ﺳﺮﯾﻊ اﻟﺴﯿﺮ ﻧﯿﺮوي درﯾﺎﯾﯽ فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان ﺳﺰار از ﺣﻮزه ﺑﻨﺪري ﻣﯽ اﺳﮑﻨﺪرﯾﻪ فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان ﺧﺎرج ﺷﺪه و ﮔﻮﯾﻨﺪ فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان ﮐﻪ راه روم را در ﭘﯿﺶ فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﮐﺸﺘﯽ فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان ﻣﺰﺑﻮر ﺣﺎﻣﻞ دﺳﺘﻮري اﺳﺖ از ﻃﺮف

فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان

فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 33 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


عنوان: معماری هخامنشیان
مقدمه
مقارن سال 560ق.م. دو دولت نیرومند آریایی ماد و پارس با هم متحد شدند و بدین ترتیب, امپراطوری ایران تشکیل شد. این وقتی بود که کورش کبیر, نخستین شاه هخامنش, پدربزرگش را که بر مادها پادشاهی داشت, از تخت به زیر افکند. (نبودکد نصر) یا شا شاهان به روایت کتاب دانیال نبی می ‌ گوید: (من دیواری محکم برافراشتم که گرداگرد بابل کشیده شود ... تا دشمنی که قصد حمله به ماد را داشته باشد, نتواند تهدیدمان کند ... [و] شهر بابل را به یک دژ مستحکم تبدیل کردم). لیکن پس از حکاکی این دست ‌ خط بر روی دیوار مزبور, شهر به تصرف کورش پادشاه ایران درآمد و عمر سلسله (نبوکد نصر) به پایان رسید. انگیزه گسترش قلمرو امپراطوری ایران, ایرانیان را به نقاطی بس دورتر از بابل کشانید. مصر در سال 525ق.م. در برابر ایرانیان تسلیم شد. در سال 480ق.م., امپراطوری ایران از رود سند و تا رود دانوب گسترده بود و فقط مقاومت پیروزمندانه یونانیان در سده پنجم پیش از میلاد توانست مانع الحاق اروپای جنوبی به این امپراطوری شود.
به دست این مردان خارق ‌ العاده, یعنی کورش و داریوش اول, سراسر آسیا تسخیر شد و ایران به عنوان نخستین امپراطوری بزرگ جهان بدل گشت و 230 سال دوام یافت. از نیل تا جیحون و از دریای اژه تا رود گنگ, عصر نوینی آغاز شده و ثبات بی ‌ سابقه ‌ ای بوجود آمده بود. حکومت مقتدر بر پا شد و شبکه ارتباطی کارآمدی, تجارت را تشویق می ‌ کرد و ثروت هنگفتی پدید آورده بود.
امپراطوری بزرگ هخامنشیان در 2565 سال پیش, یعنی سال 560ق.م. به دست کورش کبیر تاسیس گردید. کورش تاجگذاری کرد و این سلسله با عظمت حدود 230 سال دوام یافت.
موقعیت جغرافیایی ایران (در زمان هخامنشیان):
به دریای سرخ, سیاه, عمان, مدیترانه, دریاچه خزر و خلیج فارس متصل بود.
60-50 سال پس از تاسیس, حکومت هخامنش توانستند این پهنای بزرگ را بدست آورند. از مشرق به سرزمین ‌ های چین, هندوستان, پاکستان و افغانستان, از غرب تمام عراق, سوریه, لبنان, اردن, فلسطین, ترکیه, سرزمین مقدونیه و نصف یونان فعلی (آتن), دشت شام, صحرای سینا, سرزمین مصر, لیبی, ترکمنستان و ارمنستان که در دوران حکومتشان تحت سلطه خودشان دربیاورند. ایران بزرگترین پادشاهی دنیای قدیم را در کل قاره ‌ های آسیا, اروپا, امریکا, افریقا و استرالیا تا به حال داشته است و خیلی هم قوی بوده که اسکندر مقدونی این سلسله را از بین برد که مساحت این کشور باشکوه (ایران) از کل قاره اروپا نیز بزرگتر بود (ایران به معنی سرزمین قوم آریا, سرزمین آریایی ‌ ها که ترکیه ‌ ای ‌ ها عثمانی بودند و لیبی و مصر و اینها هم ایرانی حساب نمی ‌ شدند, بلکه فقط تحت سلطه ایران بودند).
کورش به عنوان نخستین نمایش قدرت, ‌ به ساختن مجموعه بسیار بزرگی شامل کاخ ‌ ها, معابد و ساختمان ‌ های عمومی پاسارگاد در جایی نزدیک شیراز پرداخت و در کتیبه ‌ ای نصب شده بر ستونی بلند خود را شاه هخامنشی خواند و این نخستین کانون امپراطوری, معرف سبک معماری هخامنشی است و منشا آن را به خوبی آشکار می ‌ سازد که البته امروزه از آن مجموعه به جز مقبره خود کورش بقایای زیادی باقی نمانده است که بنای مقبره کورش رو به نام پاسارگاد می ‌ شناسیم, ولی این مقبره جزئی از آن مجموعه بوده است که یک مقبره شش پله و تماماً از جنس سنگ و با سقفی شیبدار می ‌ باشد و در سال 529ق.م. ساخته شد و مقبره خودش و زنش درون آن می ‌ باشد.
اندازه و ابعاد این مقبره وقتی مشخص می ‌ شود که در کنار اولین پله آن قرار بگیریم که حتی از قد خود ما نیز بلندتر است, مثلاً یک انسان بلند قد می ‌ تواند سطح پله بعدی را ببیند. ارتفاع پله اول 180-170 سانتیمتر می ‌ باشد. عرض مقبره کورش 5/13 متر است که مقبره کورش و زنش به روایتی در سقف این بنا است. با توجه به شش پله مقبره که رو به بالا از ارتفاعشان کاسته می ‌ شود, پیداست که حتی برای نخستین پادشاه هخامنشی نیز کوه و شکل نمادین آن به اندازه بین ‌ النهرین اهمیت داشته است. ابعاد مقبره در مقایسه با بناهای بعدی هخامنشی متناسب ‌ تر است, ولی مقیاس واقعی آن را زمانی می ‌ توان دریافت که درنظر بگیریم پایین ‌ ترین پله یا پی آن بلندتر از قامت آدمی است.
این بنا را پیش از مرگ کورش, در سال 529ق.م. ساخته بودند و هرچند او در جنگی در دوردست ‌ های شمال خاوری کشته شد, جسدش را برای دفن کردن به این مکان آوردند. علاوه بر این بناهای باقیمانده پاسارگاد, اینک ویران است و مشکل می ‌ توان دریافت که شکل آنها چگونه بوده است.


👇محصولات مشابه با فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان👇

فایل رایگان پاورپوینت مدیریت استراتژیک srategy | WORD فایل رایگان پاورپوینت معماری کامپیوتر | WORD فایل رایگان پاورپوینت معماری سبز بررسی رابطه ی طبیعت و ساختمان | WORD فایل رایگان پاورپوینت معماری همساز با اقلیم | WORD فایل رایگان پاورپوینت مقدمات مدیریت آموزشی (رشته علوم تربیتی) | WORD فایل رایگان پاورپوینت مقدمه و كاربردهای بیوتكنولوژی | WORD فایل رایگان پاورپوینت مقدمات طراحی معماری 2 | WORD فایل رایگان پاورپوینت مقرنس | WORD فایل رایگان پاورپوینت مکاتب استراتژیک | WORD

👇محصولات تصادفی👇

فایل رایگان پاورپوینت تحلیل استراتژیك شركتهایی كه در رشته های مختلف سرمایه گذاری و فعالیت دارند | WORD فایل رایگان بررسي سناريوهاي تخصيص بهينه آب رودخانه بار نيشابور با استفاده از مدل WEAP تحت سناريوي اقليمي A2 | WORD فایل رایگان وضعيت شاخص هاي تمايزيافتگي در خانواده هاي تهراني | WORD فایل رایگان پاورپوینت پروژه روستا 2 نگاهی گذرا به روستای امام ده رشت لاهیجان | WORD فایل رایگان فرار بيماران از بخش اورژانس و بار مالي آن در يک بيمارستان بزرگ عمومي شهر تهران : يک مطالعه مقطعي | WORD فایل رایگان پاورپوینت اختلالات شخصیت | WORD فایل رایگان بررسي کارايي دزهاي کاهش يافته پنديمتالين در تلفيق با مالچ و وجين دستي در رازيانه (Foeniculum vulgare Mill.) | WORD فایل رایگان رديابي و شناسايي نژاد PVYNTN در مزارع سيب زميني استان خراسان رضوي | WORD فایل رایگان آشنايي با سازمان بهره وري آسيايي (سباسه) | WORD فایل رایگان پاورپوینت چگونه در كاركنان بدقلق خودا یجاد انگیزه كنیم | WORD فایل رایگان پاورپوینت آفات مهم درختان گردو | WORD فایل رایگان پاورپوینت سازمان مجازی راهکاری برای تحقق راهبردهای اقتصاد مقاومتی | WORD فایل رایگان پاورپوینت پاورپوینت درس 7 تاریخ ایران و جهان باستان دهم | WORD فایل رایگان پاورپوینت رودکی سمرقندی | WORD فایل رایگان پاورپوینت انواع سبكهای یادگیری ورابطه آن با آموزش كارآفرینان ومربیان كارآفرینی | WORD

👇کلمات کلیدی👇

فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان فایل رایگان معماری هخامنشیاندانلود فایل رایگان پاورپوینت معماری هخامنشیان فایلرایگانپاورپوینتمعماریهخامنشیان